تلفن تماس :

مهرسازی ژلاتینی و برجسته

مهر ژلاتینی یکی از نمونه مهر هایی است که استفاده از آن در بین عموم مردم بسیار گسترش یافته است. برای اینکه عمر مهر طولانی باشد، نیاز است که هر چند وقت یک بار جوهر دستگاه مهر ژلاتینی را شارژ کنید. این مهر ها جز مهرهایی هستند که بسیاری از افراد به دلیل کارکرد خوبی که دارند ترجیح می دهند از آن ها استفاده کنند. در واقع اولین انتخاب برای هر فرد مهر ژلاتینی است. مهر ژلاتینی دارای قطعات مصرفی است، هر کسی که از این مهر ها استفاده می کند، هر چند وقت یک بار باید ژلاتین آن را عوض کند.

در واقع اگر هر کس روزی چند بار از مهر استفاده کند، شاید هر ۳ ماه نیاز به تعویض و یا شارژ آن وجود داشته باشد. اگر استفاده از مهر خیلی زیاد نباشد به جای هر سه ماه می تواند هر شش ماه ژلاتین آن را تعویض و یا شارژ کند.

مهر ژلاتینی چیست؟

مهر ژلاتینی به صورت صفحه ای به قطر ۳ میلی متر است که در ابعاد مختلفی ارائه می شود. دلیل استفاده رایج در آن قیمت مناسب و طول عمر بالای آن است. بنابراین به دو صورت ارائه می شود: مهر ژلاتین معمولی و مهر ژلاتین اتوماتیک.

هر کدام از این مهر ها دارای مزایا و معایبی در استفاده هستند. اما هر دو کار را به صورت یکسان ارائه می دهند. مدل اتوماتیک شیک تر و جدید تر است. شارژ کردن مهر های ژلاتینی بسیار آسان است. این موضوع  به دلیل تراکم جوهری بالا در آن ها است، که بر روی کاغذ با کیفیت خوبی ارائه می شود.

مهر چگونه ساخته می‌شود؟

در مهرهای ژلاتینی فرآیند ساخت مهر پس از طراحی و گرفتن خروجی فیلم از طرح، با نوردهی به ژلاتین آغاز می‌شود. در این مرحله طرح مهر بر روی ژلاتین با استفاده از نور مخصوص حساس می‌شود. زمان این مرحله بستگی به نوع ژلاتین، نوع و شدت نور در دستگاه‌های مختلف متفاوت است و به صورت حدودی 10 تا 15 دقیقه می‌باشد. پس از حساس شدن ژلاتین این مرحله به اتمام رسیده و ژلاتین در دستگاه شستشو قرار داده می شود. در این مرحله قسمت‌هایی از ژلاتین که به نور حساس نشده است توسط فرچه‌های مخصوص از روی ژلاتین شسته شده و بقیه قسمت‌ها که شامل طرح مهر می‌شود برجسته خواهد شد. مقدار برجستگی بسته به نوع طرح، نوع و ضخامت ژلاتین و مقدار نوردهی اولیه متفاوت خواهد بود. پس از این مرحله ژلاتین مجدد وارد دستگاه نوردهی خواهد شد. نوردهی این مرحله به جهت افزایش استقامت ژلاتین پس از شستشو انجام خواهد شد. در آخرین مرحله نیز قسمت‌های اضافی ژلاتین برش داده شده و ژلاتین روی دستگاه مورد نظر نصب خواهد شد.

سبد خرید
فروشگاه
حساب کاربری من
0 علاقه مندی ها