تلفن تماس :

چاپ انواع لیوان، پرچم، پازل، موس پد

چاپ در مجموعه لیزر شهر

مجموعه لیزر شهر قادر است تا با استفاده از انواع دستگاه صنعتی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک چاپ روی قطعات تولید شده در مجموعه شما را انجام دهد و به این طریق با انحصاری کردن محصول تولیدی، شما را به سود بالایی برساند. چاپ در این مجموعه توسط دستگاه های به روز انجام می‌گیرد و کارشناسانی با تجربه بر این کار نظارت خواهند داشت. بنابراین شما می توانید با اطمینان به ما از چاپ ظریف و دقیقی که روی محصولاتتان انجام گرفته شگفت زده شوید. قیمت این نوع چاپ بسیار مناسب خواهد بود و با توجه به سودی که برای شما ایجاد می کند دارای صرفه اقتصادی بالایی می باشد. با این وجود می ‌توان از این روش برای تبلیغات نیز استفاده کرد و محصولات را به صورت هدایای تبلیغاتی به مخاطبان خود هدیه داد. یکی از بهترین روش‌هایی که با وجود آن می ‌توان به سود بیشتری دست یافت، استفاده از همین هدایای تبلیغاتی است که با وجود هزینه اندکی که برای آن ها صرف خواهد شد سود بالایی را ایجاد می کنند. از سایر چاپ هایی که در این مجموعه روی هدایای تبلیغاتی انجام گرفته می ‌توان به چاپ روی لیوان، چاپ روی ساک دستی، چاپ روی پد موس و … اشاره نمود. بنابراین به شما پیشنهاد می ‌کنیم تا این فرصت را از دست نداده و با استفاده از این روش‌ ها مخاطبان خود را افزایش داده و به این صورت به درآمد بالاتری دست پیدا نمایید.

چاپ لیوان

یکی از بهترین هدایای شخصی یا تبلیغاتی طراحی چاپ لیوان می باشد که مورد استفاده عموم قرار می گیرد. لیوان ها و ماگ ها به طور کلی اقلام بسیار کاربردی هستند که افراد زیادی هر روز از آنها استفاده می کنند، به خصوص اگر طرح های دوست داشتنی و چاپ های متمایز داشته باشند. در این مقاله سعی کرده ایم شما را با اصول و دستورالعمل های طراحی و چاپ روی لیوان های سرامیکی آشنا کنیم.

طراحی چاپ لیوان

برای چاپ لیوان تبلیغاتی و چاپ روی لیوان باید یک سری اصول و قوانین رعایت شود که به شرح زیر است :

  • ابعاد لیوان : اولین قدم در اصول طراحی چاپ لیوان، مشخص کردن مدل لیوان و ابعاد آن برای طراحی است. ابعاد لیوان ها با توجه به مدلشان متفاوت است، به عنوان مثال لیوان های رنگی و حرارتی، لیوان های سفید، لیوان های قلبی شکل، لیوان های قاشقی، لیوان های شیشه ای، لیوان های گلدار، لیوان های فسفری و … در ابعاد 9.6*20 سانتی متر ، یا لیوان قوری 7×17.5 و قوری 9.4*20 سانتی متر است.
  • ایده پردازی : مرحله دوم ایده پردازی و اجرای طرح اولیه طراحی چاپ لیوان با توجه به سلیقه مشتری و جامعه هدف است. در این مرحله شما حدود سه طرح را روی کاغذ پیاده کرده و با کارفرما و افرادی که می توانند در این زمینه به شما کمک کنند در میان می گذارید. ایرادات و عیوب آن را برطرف کرده و به یک طرح کلی که مورد تایید کارفرما و خلاقانه باشد برسید.
  • اجرای طرح : در مرحله سوم طرح را روی فتوشاپ اجرا کرده و به آن رنگ اضافه کنید. اشکالات کار را برطرف کنید و دوباره به کارفرما و افرادی که می توانند به شما کمک کنند نشان دهید. ممکن است طرح اجرا شده با ایده شما یا کارفرما متفاوت باشد و مجبور شوید در بسیاری از قسمت های کار تغییراتی ایجاد کنید.
  • استفاده از نمادها : مرحله مهم در طراحی چاپ لیوان یا ماگ تبلیغاتی این است که حتما از رنگ ها، نمادها و لوگوی سازمان در طراحی استفاده کنید. این سفارشی سازی برای سازمان ها بسیار حائز اهمیت است و در هنگام اجرای طرح بهتر است مهمترین قسمت طراحی چاپ لیوان را به لوگو یا محصول شرکت اختصاص دهید.
  • انتخاب فونت : قسمت مهم و موثر دیگر فونت است. اینکه چه فونتی را در طراحی انتخاب می کنید تاثیر زیادی بر تاثیر جامعه هدف دارد. به عنوان مثال، هنگام طراحی یک برند برای کودکان، نمی توانید از فونت تیتر استفاده کنید. برای تاثیرگذاری بر کودکان بهتر است از فونت های جذاب تری استفاده کنید. آنچه در این مقاله بیان شد بر این اساس است که شما با فتوشاپ و کار با این نرم افزار آشنایی اولیه دارید.
  • خروجی کار : قطعا زمانی که کار اجرا شد و مورد تایید کارفرما قرار گرفت باید فایل را به چاپخانه بفرستید تا روی لیوان چاپ شود. این قسمت پایانی کار بسیار مهم است زیرا اگر خروجی و قالبی که برای چاپخانه ارسال می کنید درست نباشد، هزینه کار آن چیزی که انتظار دارید نخواهد بود. حتما خروجی کار خود را با یکی از دو فرمت PDF یا jpg بگیرید و تنظیمات رنگ خود را روی cmyk قرار دهید تا در هنگام چاپ کد رنگ دچار مشکل نشود و تغییر نکند.

انواع روش های چاپ روی لیوان

روش های مختلفی برای چاپ طرح خاص خود بر روی لیوان و ماگ وجود دارد که به اختصار به آنها می پردازیم:

  • روش اسکرین: در این روش یک دستگاه چاپ مخصوص روی تورهای مخصوص استنسیل زده و جوهر از سوراخ های آن عبور می کند و طرح نهایی چاپ می شود. این روش ارزان برای طرح هایی با تنوع رنگی کم و ساده مناسب است.
  • لیتوگرافی: این نوع روش برای شیشه های سرامیکی مناسب است. در این روش یک دستگاه چاپگر اختصاصی طرح را روی کاغذ چاپ می کند و روی لیوان می چسباند سپس لیوان یا ماگ داخل دستگاه هیدروگرافیک می رود تا طرح توسط چاپگر چاپ شود. این روش برای شیشه های بزرگ استوانه ای یا عریض مناسب است و سرعت کمی دارد بنابراین برای مقادیر زیاد مناسب نیست.
  • چاپ دیجیتال: چاپ روی شیشه با روش دیجیتال توسط دستگاه های پیشرفته چاپ بسیار سریع انجام می شود. این روش برای طرح هایی با رنگ های متنوع و جزئیات بالای طرح و نقش بسیار مناسب است.
  • چاپ سابلیمیشن: یکی از پرطرفدارترین و متداول ترین روش های چاپ لیوان یا ماگ است که از روش پرس حرارتی برای تثبیت طرح استفاده می کند. این روش با قیمت مناسب برای مشاغل مختلف قابل انجام است.

چاپ پرچم

در مراکز مختلف و حتی کشورهای گوناگون وجود علامتی که نشان دهنده فرهنگ و رسالت آن مجموعه چه کشور باشد چه مجموعه و یا شرکت، نیاز به پرچم را دارا می باشد. نکته جالب این است که پرچم های سفید در گذشته و زمان جنگ نشان دهنده صلح بوده است. پرچم ها در انواع مختلف تولید می گردد. پرچم های رومیزی ،پرچم های ساحلی ، پرچم های تشریفات و پرچم‌های اهتزاز

سایز پرچم های مختلف به شرح زیر می باشد : پرچم تشریفات در ابعاد ۹۰ در ۱۵۰ سانتی متر تولید می گردد و همانطور که از اسمش پیداست می باشد،نشان دهنده عظمت و اعتبار آن مجموعه است. سایز پرچم های رومیزی ۲۰ در ۳۰ سانتی متر است. اغلب بر روی میز مدیر و کارکنان قرار می گیرد که هم اعتماد مشتریان را جلب گردد و هم عظمت و اعتبار مجموعه نشانش داده شود. پرچم های ساحلی در سایز ۳ متر در ۷۵ سانتی متر بوده است. دیگر پرچم ها، پرچم های اهتزاز بوده که هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی قابل نصب هستند. اینگونه پرچم ها در میادین، معابر، پل ها ،خیابان ها و بزرگراه ها به چشم می خورد و در ابعاد مختلف قابل تولید شدن نیز هستند.

چاپ پازل

یکی از مهم ترین لوازم سرگرمی که باعث رشد فکری نیز خواهد شد، پازل می باشد. به طور معمول روی این نوع محصول چاپ هایی به کار می رود تا با استفاده از آن ‌ها بتوان طرح هایی را روی پازل ایجاد کرد. در واقع می‌توان گفت که پازل بدون وجود طرح های مختلف کاربردی نخواهد داشت و قطع به یقین باید روی آن از چاپ های مناسبی استفاده کرد. به همین علت چاپ پازل به عنوان یکی از مراحل تولید این وسیله ی سرگرمی شناخته می شود و باید حتما چاپ هایی روی آن قرار بگیرد. این نوع چاپ دارای مزایا و مراحلی است که در ادامه شرح داده خواهد شد.

بررسی روش‌ های چاپ پازل

در صورتی که بخواهیم طرح خاصی را روی سطح پازل چاپ کنیم می‌توان از دستگاه چاپ سابلیمیشن برای این کار استفاده نمود. این نوع دستگاه دارای کیفیت بسیار بالایی است و می‌توان با استفاده از آن روی قطعات مختلف مانند پارچه، مقوا، کارت ویزیت تبلیغاتی، فرش های مخصوص و … چاپ ‌های با کیفیتی را ایجاد کرد. در این روش برای چاپ پازل باید از جوهر مخصوص چاپ سابلیمیشن استفاده شود و در کنار آن نیاز به کاغذ مخصوص، چسب سابلیمیشن و پرینتر مخصوص می باشد. با استفاده از این لوازم می‌توان طرح های متنوعی را روی پازل ایجاد نمود و به این صورت جلوه‌ی زیبایی روی آن ها ایجاد کرد. مراحل این چاپ به این صورت است که ابتدا طراحی طرح انجام گرفته و سپس با استفاده از پرینتر آن را روی کاغذ مخصوص چاپ می کنند و بعد از آن کاغذ با چسب مخصوص روی سطح قطعه چسبانده شده و با استفاده از حرارت دستگاه چاپ سابلیمیشن، جوهر روی قطعه قرار خواهد گرفت. بنابراین می‌توان چاپ های با کیفیتی را ایجاد کرد که در طول زمان از روی قطعه پاک نشوند و دارای ماندگاری بسیار بالایی باشند. علاوه بر آن طرح های ایجاد شده کاملا براق و با کیفیت هستند و این نوع چاپ دارای مقاومت بالایی  در برابر عوامل محیطی می باشد. البته در نظر داشته باشید که اگر قصد چاپ لوگو و نام برند خود را روی پازل داشته باشید لازم نیست از دستگاه چاپ سابلیمیشن استفاده شود و می توان این نوع چاپ را به روش چاپ تامپو یا چاپ سیلک انجام داد. این دو روش بسیار ارزان قیمت هستند و در تیراژ بالا انجام می گیرند. به همین علت هزینه تمام شده بسیار مناسب خواهد بود و می توان به این طریق تبلیغات موثری را انجام داده و به سود بالایی دست پیدا کرد.

سبد خرید
فروشگاه
حساب کاربری من
0 علاقه مندی ها